У понеділок, 22 вересня, відзначається День без автомобіля. Багато міських чиновників заохочують людей відмовитися від своїх автомобілів у цей день, пропонуючи безкоштовні проїзди автобусами та поїздами.
Автомобільний транспорт – це затори, підвищена концентрація оксидів азоту та шум. Головна інспекція охорони навколишнього середовища нагадує, що зменшення автомобільного руху та розвиток транспорту з низьким рівнем викидів швидко покращать якість повітря, особливо в містах. Гасло цього року — «Збережіть енергію».
У Варшаві 22 вересня безкоштовний проїзд буде усім транспортом під брендом WTP — автобусами, трамваями, метро та поїздами SKM. Цього дня у столиці валідатори будуть вимкнені, ворота метро відкриються для всіх.
До акції також долучиться WKD (приміська залізниця). Компанія оголосила, цього дня пасажири зможуть безкоштовно проїхати всіма поїздами KM протягом усього дня, включаючи замінювальні автобуси (ZKA) та автобусами до аеропорту Модлін. Додатковим бонусом стане безкоштовне перевезення велосипеда.
22 вересня громадський транспорт у Вроцлаві буде безкоштовним для пасажирів; місто координує це з низкою заходів та активностей. Якщо ви плануєте поєднати використання трамвая та міського велосипеда, у вас є додаткова причина: Nextbike оголосив про акційну безкоштовну годину 22 вересня.
Однак безкоштовний проїзд буде не скрізь. У Малопольщі POLREGIO запускає спеціальний щоденний квиток вартістю 1 злотий, доступний ексклюзивно в застосунку iMKA. Він також дає право на безкоштовне перевезення велосипедів.
Наприклад, в Опольському воєводстві 22 вересня можна придбати квиток за 1 злотий після пред’явлення реєстраційного посвідчення – знижка, призначена для водіїв, які фактично залишають свої автомобілі вдома.
22 вересня у багатьох містах можна буде безкоштовно взяти на прокат велосипед.
Фото ілюстративне


