У четвер, 31 травня 2018 року, через Вроцлав пройдуть процесії. Можливі труднощі в русі громадського транспорту. Портал надає перелік годин і маршрутів святкових процесій в окремих парафіях міста.
Найчисельніша з процесій вирушить з Острува Тумського. Після святкової меси о 09.00, яку очолить Архієпископ Йозеф Купний, митрополит Вроцлавський, процесія рушить від Вроцлавського собору до базиліки Святої Ельжбєти, що на площі Ринок (гарнізонний храм).
Процесія до чотирьох жертовників пройде ul. Katedralną, pl. Kościelnym, поруч із костелом Św. Krzyża (там буде перший вівтар), через Wyspę Piasek, ul. Piaskową (другий вівтар), pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny (третій вівтар), ul. Wita Stwosza i Rynek (четвертий вівтар), де процесія і закінчиться у базиліці Святої Ельжбети.
Перелік маршрутів в окремих парафіях:
Parafia pw. NMP Matki Kościoła, Polanowice, ul. Kamieńskiego
• Процесія розпочнеться після меси о 11.00
• Процесійний маршрут: після меси вірні вийдуть з костелу і пройдуть процесією вулицями: Kamieńskiego, в напрямку ul. Pleszewskiej, до вулиці Twardogórskiej, а потім поворот на вулицю Kamieńskiego в напрямку костелу
Parafia pw. św. Henryka, ul. Gliniana
• Процесія розпочнеться після меси о 16.00
• Процесійний маршрут: ul. Glinianą, Łódzką, Wesołą, Ciepłą i Glinianą
Parafia pw. św. Kolbego, Gądów
• Процесія розпочнеться після меси о 9.00
• Процесійний маршрут: ul. Horbaczewskiego, Szybcowa, Bajana. Завершення процесії в костелі pw. Miłosierdzia Bożego
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego
• Zgodnie z tradycją procesję eucharystyczną parafia organizuje wspólnie z parafią pw. św. Maksymiliana M. Kolbe
• Procesja z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła przy ul. Horbaczewskiego o godz. 10.00 (wcześniej – o 9.00 msza św. w tamtejszym kościele). Zakończenie procesji w kościele pw. Miłosierdzia Bożego ok. godz. 12.00
Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy, ul. Szkocka
• Процесія розпочнеться після меси о 9.30
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. św. Jadwigi, Kozanów, Parafia pw. Macierzyństwa NMP, Pilczyce
• Процесія розпочнеться після меси о 9:00, z kościoła św. Jadwigi
• Процесійний маршрут: ul. Kozanowska, Kolista, Gołężycka, Modra, Kozanowska, Dokerska, Gwarecka do kościoła Macierzyństwa NMP
Parafia pw. NMP Królowej Pokoju, Popowice
• Процесія розпочнеться після меси о 9.00
• Процесійний маршрут: Rysią, Popowicką, Białowieską i Rysią. Zakończenie procesji przy głównym wejściu do kościoła
Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Stabłowice
• Процесія розпочнеться після меси о 10.00
• Процесійний маршрут: Boguszowską, Śnieżną, Błękitną, Tatrzańską i Bieszczadzką
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Kuźniki, ul. Koszalińska
• Процесія розпочнеться після меси о 10.00
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Jagodno
• Процесія розпочнеться після меси о 11.00
• Процесійний маршрут: ul. Jagodzińską
Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika, ul. Krakowska
• Процесія розпочнеться після меси о 9.30
• Процесійний маршрут: Krakowską, Na Niskich Łąkach, Rakowiecką
Parafia pw. św. Augustyna, ul. Sudecka
• Процесія розпочнеться о 16.00
• Процесійний маршрут: Sudecką, Sztabową, Pocztową, Januszowicką, Lipową i Sudecką do kościoła
Parafia pw. Bożego Ciała, ul. Świdnicka, Parafia św. Mikołaja, paulini, ul. św. Antoniego
• Процесія розпочнеться після меси o 12.00 z kościoła pw. Bożego Ciała
• Процесійний маршрут: pomiędzy kościołami Bożego Ciała i św. Doroty, św. Wacława i św. Stanisława
Parafia pw. św. Klemensa Dworzaka, aleja Pracy
• Процесія розпочнеться після меси o 9.00
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. św. Karola Boromeusza, ul. Krucza
• Процесія розпочнеться після меси o 16.00
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. św. Ignacego Loyoli, ul. Stysia
• Процесія розпочнеться після меси o 16.00
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza, Zgorzelisko, ul. Litewska
• Процесія розпочнеться після меси o 12.30
• Процесійний маршрут: ul. Inflancka, później równolegle do ul. Kiełczowskiej, ul. Poleska i powrót do kościoła ul. Litewską
Parafia pw. św. Jana Ewangelisty, Zakrzów
• Процесія розпочнеться після меси o 10.30
• Процесійний маршрут: z kościoła do ul. Królewskiej, ul. Królewską, ul. Zatorską, ul. Siedzikówny, ul. Brzuchowickiej
Parafia pw. św. św. Jakuba i Krzysztofa, Psie Pole
• Процесія розпочнеться після меси о 10.00
• Процесійний маршрут: Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pawłowice, ul. Barwinkowa
• Процесія розпочнеться після меси o 9.30
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Strachocin, ul. Tatarakowa
• Процесія розпочнеться після меси о 9.30
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. św. Faustyny
• Процесія розпочнеться після меси o 9.00
• Процесійний маршрут: вулиці парафії, a zakończenie procesji przy kościele Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia przy ul. Wittiga
Parafia pw. św. Alberta Wielkiego, Sołtysowice
• Процесія розпочнеться після меси o 10.00
• Процесійний маршрут: Redycką, Bagatela, Gimnazjalną, Sołtysowicką, a następnie powrót do kościoła ul. Redycką
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Różanka
• Процесія розпочнеться після меси o 09.30
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Polanowice
• Процесія розпочнеться після меси o 11.00.
• Процесійний маршрут: ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Pleszewskiej, do ul. Twardogórskiej i ul. Kamieńskiego powrót do kościoła.
Parafia pw. Odkupiciela Świata, ul. Macedońska, Parafia pw. św. Antoniego, Karłowice
• Процесія розпочнеться після меси o 9.00 w kościele oo. franciszkanów, zakończenie w kościele pw. Odkupiciela Świata
Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Osobowice
• Процесія розпочнеться після меси o 9.00
• Процесійний маршрут: ul. Palisadową, ul. Lipską, ul. Witkowskiej, ul. Osobowicką
Parafia pw. św. Stanisława Kostki, ul. Hubska
• Процесія розпочнеться після меси o 12.30
• Процесійний маршрут: z kościoła do skrzyżowania ulic Przestrzennej i Wapiennej, do gimnazjum, dalej do skrzyżowania ulic Gajowej i Przestrzennej i do kościoła
Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu, ul. Jabłeczna
• Процесія розпочнеться після меси o 16.00
• Процесійний маршрут: ul. Jabłeczna, ul. Orzechowa, róg Niemczańskiej i ul. Świeradowskiej
Parafia pw. Ducha Świętego, ul. Bardzka
• Процесія розпочнеться після меси o 9.30
• Процесійний маршрут: ul. Bardzką, ul. Armii Krajowej, ul. Śliczną, ul. Widną i ul. Kamienną
Parafia pw. św. Ojca Pio
• Процесія розпочнеться після меси o 10.30
• Процесійний маршрут: ul. Ołtaszyńska, Bajeczna, Motylkowa, Malownicza, Nastrojowa i powrót ul. Ołtaszyńska
Parafia pw. św. Anny, Oporów
• Процесія розпочнеться після меси o 11.00
• Процесійний маршрут: aleją Piastów, ul. Kadłubka, ul. Sobótki
Parafia pw. Trójcy Świętej, Krzyki
• Процесія розпочнеться після меси o 9.00
• Процесійний маршрут: ul. Letnia, Zimowa, Jesienna, Sowia, Deszczowa
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Klecina
• Процесія розпочнеться після меси o o 10.00
• Процесійний маршрут: ul. Czekoladowa, ul. Piernikowa, ul. Marcepanowa, ul. Zabrodzka
Parafia pw. Opieki św. Józefa, Ołbin
• Процесія розпочнеться після меси o 11.30
• Процесійний маршрут: ul. Ołbińską, ul. Niemcewicza, ul. Jagiellończyka, ul. Myśliwską, ul. Pobożnego, ul. Jedności Narodowej do kościoła
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, al. Brűcknera
• Процесія розпочнеться після меси o 11.00
• Процесійний маршрут: вулиці парафії
Parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Wyszyńskiego
• Процесія розпочнеться після меси o 12.30
• Процесійний маршрут: z kościoła do skrzyżowań ulic Nowowiejskiej i Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego, Wyszyńskiego i Nowowiejskiej.