Уряд планує додати до кауційної системи маленькі пляшки з-під алкоголю, але не раніше ніж через два роки. Про це повідомила заступниця міністра клімату Аніта Совінська.
З жовтня минулого року в Польщі діє система повернення пустої тари. Згідно з цією системою, до вартості напоїв у пластикових пляшках та металевих банках додається депозит у розмірі 0,50 злотого, а у скляних пляшках багаторазового використання – 1 злотий. Після вживання напою депозит можна отримати, повернувши тару до магазину.
За словами Аніти Совіньської, система депозитів впоралася з поставленими завданнями, «але це не означає, що немає речей, які можна покращити». Постійно проводяться зустрічі щодо вдосконалення системи.
Заступниця міністра розповіла, що у планах розширити кауційну систему ще маленькими пляшками з-під алкоголю (małpki). Вона зазначила, що таку ідею підтримують 63% поляків. Цю тару буде долучено до кауційної системи не раніше 2028 року.
Фото ілюстративне


