Картузи цього року обіцяють здивувати туристів. Як зазначив мер, «ми створили те, що можна назвати пляжем трохи на воді».
Картузи (Поморське воєводство) роками боролися із забрудненими озерами. Мешканці не могли купатися, а якість води у чотирьох водосховищах була жахливою. Колись містечко було популярним курортом, де було багато гостьових будинків, готелів та бюветів.
Як розповів мер міста Мечислав Голюнський, озера в певний момент були забруднені містом, яке швидко розвивалося. У місті була об’єднана каналізаційна система, тобто в трубопроводах стікала як дощова вода, так і стічні води. Це спричиняло переливи під час сильних дощів.
Тепер ситуацію вдалося виправити. Протягом трьох років проводилися очисні роботи на озері Карчемне. З водойми витягли мільйон кубічних метрів осаду. Були побудовані спеціальні резервуари та очищувачі, і вода після очищення поверталася до водойми, а осад скидався на поля.
Зараз це не просто зона для купання, вона також включає повну рекреаційну інфраструктуру.
Ми створили те, що можна назвати пляжем, трохи схоже на пляж на воді. Звичайно, ми також побудували набережні, з’єднали їх та побудували ресторан «Картузянка», де також подають місцеву воду, – сказав Мечислав Голюнський.
Фото ілюстративне


