Регіональне управління охорони навколишнього середовища в Жешові оголосило про вилов 18 проблемних особин бурих ведмедів, за якими буде веститься спостереження за допомогою GPS. Таке рішення було ухвалено з огляду на зростаючу кількість випадків, коли тварини підходять до будинків, а також через смерть жінки в результаті нападу ведмедя.
За словами речника Регіонального управління охорони навколишнього середовища Лукаша Ліса, ведмеді, яких відібрали для відлову, – це тварини, які «втратили свою природну дистанцію» та все частіше контактують з людьми.
За оцінками екологів, у південній частині Підкарпаття налічується близько 20-30 бурих ведмедів. Проблема стосується переважно тварин, які регулярно наближаються до будинків, шукають їжу біля сміттєвих баків та завдають шкоди майну.
Ведмедів відловлюватимуть спеціалізованими методами та під ветеринарним наглядом. Після відлову тварину введуть у стан сну, на неї надінуть нашийник із GPS трекером, а потім випустять у безпечне місце.
Кампанія з відлову та подальшого моніторингу є відповіддю на численні повідомлення від мешканців та місцевих органів влади щодо дедалі зухвалішої поведінки ведмедів. За короткий проміжок часу було зареєстровано поодинокі випадки прямого контакту між людиною та хижаком, що призвело до травм.
Як розповів Лукаш Ліс, метою кампанії є покращення безпеки мешканців та захист самих ведмедів. Найважливішим фактором для відлову є поведінка особини та те, чи становить вона реальну загрозу.
Підготовка до кампанії триває, але точна дата запуску ще не призначена. Весь проєкт буде профінансовано програмою збереження бурого ведмедя, яку реалізує Генеральне управління охорони навколишнього середовища.
Фото ілюстративне


