Вигул собак у Польщі: за що можна отримати штраф у 5 тисяч злотих?

Чи можна вигулювати собаку в лісі, національному парку чи заповіднику? Чи потрібен тварині повідець і намордник? За що власнику собаки загрожує штраф до 5 тис. злотих?

Згідно з польським законодавством, власники собак можуть виводити своїх улюбленців на прогулянку в ліс, щоправда, за певних умов. Для собак доступні як звичайні ліси, так і національні парки та заповідники.

На яких умовах можна виводити собаку в ліс? Кожен власник собаки повинен знати відповідні правила, адже за їх порушення загрожує високий штраф. Правила вигулу чотирилапого в лісі визначені кількома правовими актами: Законом про ліси, Законом про захист тварин та Кодексом про дрібні правопорушення.

Собаку в лісі треба водити на повідку. Повідець призначений для захисту лісових тварин і самої собаки.

У ст. 15 п. 16 Закону про захист тварин забороняється випускати собак без можливості контролю за ними та без маркування, що дозволяє ідентифікувати власника чи опікуна. Стаття 30 розд. 1 пункт 13 Закону про ліси також забороняє «випускати собак без повідка». У статті 166 Кодексу про дрібні правопорушення загрожує штраф до 5 тисяч за те, що випустили собаку на прогулянку в лісі.

Штраф може видати лісничий, поліцейський або інша уповноважена особа. Собаці не обов’язково завдавати шкоди, щоб її господар отримав “мандат” – тварині достатньо бігати лісом без повідка.

Правила не вимагають, щоб собака, яка гуляє в лісі, була в наморднику. Однак власник тварини несе повну відповідальність за будь-яку шкоду, заподіяну його улюбленцем.

Сподобалась інформація – підписуйтесь на наш канал у Телеграмі та на наш Інстаграм, аби першим читати найважливіші новини з Польщі, України та світу.

Журналіст, перекладач, філолог. Люблю важку музику та цікаві книги. Керуюсь принципом: "Світ завжди відкритий для нас. І навіть якщо у мене не буде моря й високих гір, то будуть озера та пагорби." ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *