У польській столиці на Свєнтокшиському мосту напали на підлітків, серед яких були українці. Інцидент стався у четвер увечері, 7 травня, коли 16-річний Артем з України йшов з чотирма друзями до празького боку Вісли. Хлопця жорстоко ногами по голові, а одного з його друзів намагалися скинули з мосту.
Напад стався на Свєнтокшиському мосту з боку району Праги. Як повідомляє «Gazeta Wyborcza», 16-річний Артем йшов мостом з чотирма друзями. Підлітки розмовляли українською та російською мовами, а одна з дівчат була полькою.
Як повідомляє видання, до підлітків ззаду під’їхали двоє хлопців на самокаті. Вони почали наближатися та штовхати підлітків, особливо Артема, а також ставили провокативні запитання. Хлопець не реагував. Нападники поїхали, але невдовзі повернулися з групою підтримки (близько 10 осіб).
Від слів перейшли до жорстокого побиття. За словами 16-річного хлопця, якого цитує «Gazeta Wyborcza», підлітків спочатку провокували, а потім почали жорстоко бити. Артема били кулаками та ногами в голову. Іншого хлопця повалили на землю, розбили окуляри, його намагалися скинути з мосту в річку Вісла. Третій підліток отримав перелом носа.
Під час нападу лунали антиукраїнські висловлювання. Нападники втекли, коли на місце події прибула поліцейська машина.
Артем отримав серйозні травми, хлопця прооперували. У нього діагностували перелом черепа та травми обличчя.
Наразі поліцейські проводять інтенсивні заходи, спрямовані на встановлення та затримання винних у побитті трьох підлітків. У поліції також заявили, що наразі немає підтвердження, що злочин скоєний на тлі національної неприязні, хоча постраждалий стверджує, що його ображали через національність.
Родина Артема подала заяву до поліції.
Фото ілюстративне


