Białoruski underground przybywa do Wrocławia

Białoruski underground przybywa do Wrocławia za kilka tygodni. Eksperymentaliści The Glitchhh (Mińsk) oraz komponujący psychodeliczny folk  tochka K (Grodno) zagrają na letniej scenie Starej Piwnicy 19 maja (wstęp wolny).
Dwa najciekawsze projekty białoruskiej sceny alternatywnej wiozą muzykę, która przekazuje istotę i nastrój miejscowości, z których pochodzą. Enigmatyczność Grodna wraz ze zmysłowością jego okolic oraz industrialność stolicy z nastrojami jej mieszkańców.

Mińsk i The Glitchhh to shoegaze, post rock, noise i muzyka elektroniczna, wielopiętrowe bloki z wieżami fabryk w tle, kapryśne słońce i nocne wielopasmówki.

 
Grodno i tochka K to psychodeliczny folk i namiastki grunge’u, wątpliwości i paradoksy postradzieckiego miasta oraz ulubiona miejscówka nad brzegiem Niemna.
Artyści odwiedzają Wrocław w ramach małej trasy wiosennej zorganizowanej przez niezależną warszawską inicjatywę Pine Gigs:

 

18.05 – Bydgoszcz, Mózg, z projektem Rozwód (Toruń)

19.05 – Wrocław, Stara Piwnica

21.05 – Kraków, Oliwa Pub

23.05 – Warszawa, Chmury, z Natan Krzyk (Warszawa)
***

The Glitchhh
Żenia JJ Zykowicz – gitara

Ihar Łatuszka – bas

Fiodar Szachlewicz – perkusja

 

 

.K  

Żenia Kuczmiejna – gitara, wokal

Igor Wołgin – perkusja

 

 

Информационный портал Польши - самые свежие новости Польши на портале inPoland.net.pl. Новости, объявления, афиша, мероприятия, работа, легализация

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *