Польське місто може бути додано до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Музей замку Сандомир має нового директора. Марцін Адамчевський, який у нещодавно розпочав свій термін на посаді директора музею Сандомирського замку, представив нову стратегію розвитку установи. Серед ключових цілей були амбітні плани, зокрема подання заявки на включення міста до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Я обов’язково прагнутиму, щоб Сандомир був включений, принаймні до попереднього списку, – заявив новий директор.
Адамчевський також повідомив про терміновий аналіз архівної документації, щоб зрозуміти, чому місто досі не включено до цього престижного списку. Ідея включення обговорюється вже понад два десятиліття. Хоча цього ще не сталося, планується, що Сандомир приєднається до інших польських міст, які можуть похвалитися своїм статусом.
Інші елементи стратегії нового директора включають розбудову бренду Королівського замку та розвиток археологічних досліджень і музичних проектів. Музей змінить свою назву на Королівський замок у Сандомирі. За словами Адамчевського, це підкреслить перехід від регіональної музейної моделі до установи з національними та міжнародними амбіціями. Він вважає за необхідне впорядкувати візуальну ідентичність та стандартизувати функціонування установи у громадських просторах та туристичних інформаційних системах.
Адамчевський також хоче змістити фокус просування міста. Сандомир має позиціонуватися як «перлина регіону», розташована між Кельцем та Жешувом. Він оголосив про співпрацю з художніми кафедрами університетів обох міст. Заклад має стати стартовим майданчиком для молодих художників. Він також планує розробити так званий проект Шопена, який буде зосереджений на придбанні портрета Фредеріка Шопена 1843 року роботи Луї Галле.
Сандомирський замок був збудований на місці давньої фортеці, яка існувала на пагорбі щонайменше з X століття. У 1139 році, коли Сандомир став столицею князівства, а фортеця – княжою резиденцією, межі довелося розширити.
У 1656 році Сандомирський замок був підірваний шведами, що відступали, і збереглося лише західне крило. Після 1795 року австрійці використовували його як будівлю суду та в’язницю. В’язниця діяла до 1959 року. Наразі в історичній будівлі розташований Замковий музей.
З 1 січня 2022 року Музей є в підпорядкуванні міністра культури та національної спадщини та Свєнтокшиського воєводства.
Фото ілюстративне


