З 19 травня цього року діють нові правила щодо знайдених грошей. Якщо хтось присвоїть собі велику суму, до нього буде застосовано значні штрафи.
Для багатьох знайти гроші на вулиці є значним везінням. Однак той, хто знайшов кошти більше певного ліміту, може мати значні проблеми.
З 19 травня у Польщі діють нові правила щодо втрачених та знайдених речей і грошей. Зміни покликані збільшити шанси власників на повернення втрачених речей, таких як телефони, ключі та рюкзаки.
Найважливіша зміна стосується ліміту на знайдену готівку. Раніше існував поріг у 100 злотих, гроші понад цю суму потрібно було повернути старості. Тепер ліміт прив’язаний до мінімальної заробітної плати та становить 5% від неї. За поточної мінімальної заробітної плати в розмірі 4 806 злотих брутто це становить 240,30 злотих. Це означає, що поріг автоматично зростатиме зі зростанням мінімальної заробітної плати.
Якщо знайдена сума перевищує 240,30 злотих, той, хто знайшов гроші, зобов’язаний повідомити про це старості за місцем, де було знайдено гроші. Якщо готівку знаходять в автобусі, поїзді чи установі, гроші необхідно передати керівнику об’єкта, який потім має 30 днів, щоб передати їх старості.
Будь-хто, хто вирішить присвоїти більшу суму грошей, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Закони розрізняють проступки та тяжкі злочини залежно від вартості знайдених коштів.
Якщо власник грошей не звертається за ними, той, хто їх знайшов, може законно стати їх власником через певний проміжок часу.
Нові правила скоротили терміни очікування. Якщо власник залишається невідомим, знайдені гроші можуть бути передані тому, хто їх знайшов, через один рік. Раніше термін очікування становив два роки. Однак, якщо староста повідомить конкретного власника, знаючи його ім’я, а останній не відізветься, право власності переходить до того, хто знайшов, через шість місяців замість одного року.
Фото ілюстративне


