У Вроцлаві стартував VI благодійний європейський футбольний турнір «Херсонщина та Крим – це Україна». Цього року Марсове поле стадіону Олімпійського об’єднало команди української діаспори з усієї Європи: від аматорських клубів до збірних, укомплектованих гравцями з різних країн.
Географія учасників охоплюэ майже всю Європу – деякі футболісти приїхали з Ірландії та Данії. Через значну відстань гравці однієї з команд уперше побачили один одного безпосередньо перед стартовим свистком.
«Наша команда познайомилася буквально сьогодні, прямо перед грою. Хтось приїхав з Антверпена, хтось із Німеччини, хтось з інших європейських міст», – розповідає Валерій Доля, переселенець із Нової Каховки, якого організатори представили як одного з найкращих бомбардирів турніру.
Цього року змагання вперше проходять під егідою новоствореної Української європейської футбольної ліги (UEFL). Керівник організації Микола Шпаковський наголосив на головній меті заходу: «Ідея цього турніру – показати всьому світу, що Херсонська область та Крим є невіддільною частиною України. Усі наступні події нашої ліги також проходитимуть під цим прапором».
На церемонію відкриття завітав заступник голови Херсонської обласної асоціації футболу Юрій Сердюк. Він нагадав присутнім, що історія змагань розпочалася 6 років тому саме на Херсонщині, а серед перших учасників була легендарна «Таврія» (Сімферополь). «Футбол об’єднує. І через гру ми об’єднуємо Україну та згуртовуємо людей, які були змушені залишити свої домівки через війну», — зазначив Юрій Сердюк.
Головна місія турніру – збір коштів для дітей Білозерщини (Херсонська область), які постраждали від російської агресії. Усі фінансові внески учасників та глядачів будуть спрямовані через благодійний фонд «Om Daya».
До ініціативи активно долучився і локальний український бізнес, який забезпечив фудкорт для гостей. Власники шашликарні «WAM Szaszlyczok» – Андрій Поліщук, Василь Радюк та Микола Соц – підготували для учасників і вболівальників понад 120 кілограмів м’яса. Частину виторгу ресторатори передають на благодійність.
«Ми допомагаємо в організації турніру, щоб зробити добру справу і підтримати дітей, які постраждали від війни. Хочеться приготувати дійсно смачний шашлик, щоб люди були задоволені та охочіше донатили. Якщо ж вдасться зібрати навіть більше, ніж планували організатори, то залишок спрямуємо на допомогу нашим військовим», – розповів Андрій Поліщук.




Фото: Василина Кліманова



Аби не вийшло навпаки