Хто в Польщі має право на 2 додаткових вихідних до кінця року?

На два додаткових вихідних мають право батьки дітей віком до 14 років. Якщо цього року не їх не використати, дні втрачаються. 

Два додаткові вихідні для працівників, які мають дітей до 14 років, забезпечені програмою «Догляд» (“Opieka”). Це прописано у ст. 188 КЗпП. Це два додаткові дні відпочинку, які можна використати протягом одного календарного року. Вони повністю оплачуються і не «переходять» на наступний рік, як це буває при щорічній відпустці. 

Отже, якщо у вас є дитина, і ви не користувалися «доглядом за дітьми» цього року, дуже ймовірно, що у вас залишився лише один тиждень, щоб претендувати на два додаткових вихідних. 

Проте є одне «але». По-перше, потрібно переконатися, що другий з батьків не використав ці вихідні. “Опіка” належить дитині, а не батькам. Тому на початку кожного року необхідно заявляти роботодавцю, хто скористається цією пільгою.Вихідні можна поділити порівну, тобто один день дістанеться батькові дитини, а інший – матері. 

Є ще одна річ, яка відрізняє «догляд» від відпустки. Це можливість брати відгул погодинно. Наприклад, якщо один з батьків змушений піти з роботи на дві години раніше, тому що дитина в садку раптово захворіла і її потрібно забрати, формально він втрачає для цього не весь день, а лише дві години. У цьому випадку у нього залишається ще 14 годин, які можна використати згодом. 

Це не завжди має бути два повних вихідних. Іноді, наприклад, ви можете працювати лише півдня протягом чотирьох днів. Або виходити з офісу на дві години раніше протягом восьми днів. 

Фото ілюстративне

Сподобалась інформація – підписуйтесь на наш канал у Телеграмі та на наш Інстаграм, аби першим читати найважливіші новини з Польщі, України та світу.

Журналіст InPoland.net. «Кожна мить прекрасна по-своєму. Треба лише відчути»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *