Уряд готує революційні зміни в трудовому законодавстві. Роботодавці автоматично сплачуватимуть пеню за несвоєчасну виплату заробітної плати, а штрафи за порушення прав працівників зростуть до 90 000 злотих. Нові правила також охоплюватимуть «чорні» зарплати та запровадять суворіші покарання за порушення правил охорони праці та техніки безпеки.
Влада хоче захистити працівників, яким затримують виплату зарплати. Уряд хоче внести зміни до Кодексу Праці, щоб недобросовісні підприємці зазнавали реальних покарань за свою неналежну поведінку. Сейм розгляне законопроєкт у травні. Очікується, що зміни будуть суттєвими та також охоплять інші неприйнятні практики. Зокрема, нові положення мають значно підвищити штрафи за основні порушення, такі як невиплата заробітної плати або порушення зобов’язань роботодавця. Нові правила можуть покращити ситуацію для багатьох працівників, які раніше мали труднощі з відстоюванням своїх прав. Згідно із запропонованими положеннями, штрафи за основні порушення, такі як невиплата заробітної плати або порушення зобов’язань роботодавця, мають зрости вдвічі – до 60 000 злотих.
У свою чергу, виплата заробітної плати «в конверті» призведе до штрафу до 90 000 злотих. Ще одним новим правопорушенням є відсутність виплати протягом щонайменше трьох місяців, що каратиметься штрафом до 60 000 злотих або позбавленням волі.
Фото ілюстративне


