У польських школах заборонять гаджети? 

На думку Міністерства освіти і науки, закон про освіту не передбачає повної заборони приносити до школи електронні пристрої. 

Навколо питання використання учнями телефонів, планшетів та інших електронних пристроїв у школах знову точаться громадські дебати. З одного боку, все більше підлітків борються з інтернет-залежністю, а з іншого боку, використання месенджерів вчителями для урізноманітнення уроків стає все більш популярним. 

Відповідно до законодавства, школи зобов’язані визначити в статуті обов’язки учнів щодо дотримання умов принесення до школи та користування мобільними телефонами та іншими електронними пристроями.  

“У статуті мають бути врегульовані питання прав студентів і порядок подання скарг у разі їх порушення, а також наслідки невиконання студентами положень статуту», – додала Адріанна Калус-Поляк, речниця Міністерства освіти і науки Польщі. 

Однак речниця зазначила, що «на думку Міністерства, пункт 4 статті 99 Закону про освіту не дозволяє повну заборону на використання електронних пристроїв у школі, оскільки це можна вважати надмірним обмеженням прав власника майна.  

Вона додала, що Міносвіти не планує регулювати користування телефоном у школах. 

У випадку, якщо школа вводить обов’язок залишати мобільні телефони в сховищі на час занять, вона також несе відповідальність за завдану від цього шкоду. Однак дорослий учень повинен мати доступ до пристрою, коли вважатиме за потрібне. 

Фото ілюстративне

Сподобалась інформація – підписуйтесь на наш канал у Телеграмі та на наш Інстаграм, аби першим читати найважливіші новини з Польщі, України та світу.

Журналіст InPoland.net. «Кожна мить прекрасна по-своєму. Треба лише відчути»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *