Сейм ухвалив Закон про дерегуляцію енергетики з поправками, які включають спрощене виставлення рахунків за електроенергію. Поправка також запроваджує можливість електронного листування між постачальником та споживачем.
Перша поправка переносить термін публікації президентом Управління з регулювання енергетики (URE) інформації про ставку плати за потужність з 30 вересня відповідного року на 31 жовтня. За словами автора поправки, депутата Єжи Мейштовича (KO), продовження терміну на один місяць зробить визначення ставки більш точним та економічно доцільним. Президент Управління з регулювання енергетики (URE) отримає додатковий місяць для аналізу всіх обставин, що визначають ставку плати за потужність.
Згідно з другою поправкою, з 31 серпня до 30 вересня буде продовжено термін звітності оператора енергосистеми перед президентом URE.
Закон про дерегуляцію енергетики має на меті спростити рахунки за електроенергію та підвищити їхню прозорість шляхом запровадження зведення рахунку. Відображатимуться лише найважливіші складові витрат, що дозволить побутовим споживачам зрозуміти вартість самої енергії, її обіг, витрати на розподіл та загальну суму до сплати. Впроваджується електронне листування між постачальником та споживачем, з подальшим переходом на повне електронне спілкування.
Фото ілюстративне


