Міністерство національної оборони шукає кандидатів для нового роду військ, формування якого має розпочати свою діяльність цієї осені.
Міністр національної оборони Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що медичні війська розпочнуть свою діяльність у вересні.
Глава відомства наголосив, що створення нового типу військ має на меті дати змогу використовувати уроки, отримані на полі бою в Україні, які принципово відрізняються від досвіду польських військових в Іраку чи Афганістані.
Міністр пояснив, що військова медицина, як і цивільна, має бути готова до кризових ситуацій.
Наразі військова медична служба в Польщі знаходиться під управлінням трьох різних установ. Департамент військової медичної служби Міністерства національної оборони відповідає за медичні інститути; Управління військової медичної служби Генерального командування контролює роботу солдатських медиків в окремих підрозділах; а Інспекція забезпечення збройних сил відповідає за логістику та закупівлю медичного обладнання. Зараз йде фомування загального командування Медичних військ.
Міністр оборони зазначив, що для створення медичного легіону запрошують парамедиків, медсестер, лікарів та спеціалістів різних медичних галузей. Взірцем для нового формування може стати Кіберлегіон, який готує цивільних експертів з кібербезпеки для співпраці з військовими та підтримки Сил кіберзахисту в кризових ситуаціях без необхідності вступати до армії.
Фото ілюстративне


