Praca opiekunki w Niemczech: znajdź profesjonalną agencję

Podjęłaś decyzję o podjęciu pracy w opiece w Niemczech, ale masz obawy? To zupełnie naturalne, zwłaszcza jeśli jedziesz na swoją pierwszą sztelę. Być może doszły Cię słuchy, że praca „na czarno” bardziej się opłaca. Śpieszymy z odpowiedzią: tylko pozornie. Lepszym wyjściem jest wybranie profesjonalnej agencji opieki. Sprawdź, dlaczego.

Zalety podjęcia pracy opiekunki w renomowanej agencji

Kiedy szukasz pracy w niemieckiej opiece, napotykasz różne oferty. Niektóre z nich to ogłoszenia od osób prywatnych. I choć często wyglądają zachęcająco, to tego typu zatrudnienie nie zawsze jest legalne. Zdarza się, że „pracodawcy” zatrudniają opiekunki bez umowy, a później nie wypłacają wynagrodzenia. I opiekunka nie ma nawet gdzie zwrócić się po pomoc, bo bez umowy prawo pracy jej nie chroni. Zatrudnianie bez wymaganych dokumentów jest nielegalne. Na dodatek ogłoszeniodawcy próbują na wiele sposobów zachęcić opiekunki do pracy dla nich. Lepiej jednak nie ryzykować, a zamiast odpowiadania na prywatną ofertę skontaktować się z renomowaną, legalnie działającą agencją. Takie znajdziesz na SenioPort. Współpraca z profesjonalną firmą daje dużo korzyści – opisujemy je poniżej. Natomiast oferty pracy dla opiekunek w Niemczech znajdziesz tutaj: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka

Bezpieczeństwo i komfort opiekunki w Niemczech

Mając za pośrednika dobrą agencję, możesz czuć się bezpiecznie. To ona kontaktuje się z potencjalnymi pracodawcami i ich weryfikuje. Dzięki temu nie natkniesz się na oszustów. Będziesz mieć też przydzielonego konsultanta, który w razie potrzeby chętnie pomoże. Podpiszesz legalną umowę, zabezpieczającą Cię przed ewentualnymi problemami. Wystarczy więc, że skontaktujesz się z agencją i opiszesz sytuację, a koordynator dołoży wszelkich starań, żeby Cię wesprzeć.

Gdy szukasz pracy na własną rękę, to trudno Ci się zorientować w rynku – i to zupełnie zrozumiałe. Agencje z kilkunastoletnim doświadczeniem dobrze znają jego specyfikę. Orientują się w prawie danego kraju i śledzą wszelkie wprowadzane zmiany. Wiedzą, jakie są standardowe stawki wynagrodzeń. Firmy kładą też nacisk na podnoszenie kompetencji przez pracowników. Opiekunki z większym doświadczeniem i wyższymi kwalifikacjami mogą dostać wyższą wypłatę.

Praca w opiece w Niemczech zalicza się do emerytury

Podejmując współpracę z agencją, możesz liczyć na sporo benefitów. I nie chodzi tu tylko o premie czy bonusy, ale też o Twoją przyszłość. Legalnie działające firmy odprowadzają składki zdrowotne i emerytalne. Oprócz tego czas przepracowany w Niemczech zalicza się do stażu pracy. Zaoszczędzisz też na podróży – przejazd na miejsce zlecenia i z powrotem z reguły jest darmowy.

Jeżeli więc chcesz podjąć pracę w niemieckiej opiece, postaw na legalne zatrudnienie. Agencja nie tylko wspomoże Cię w kwestiach formalnych, ale też wyszuka najlepsze dla Ciebie oferty pracy.

Więcej informacji na temat opieki nad osobami starszymi znajdziesz na stronie: https://porady.senioport.pl/

Na prawach reklamy

Информационный портал Польши - самые свежие новости Польши на портале inPoland.net.pl. Новости, объявления, афиша, мероприятия, работа, легализация

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *