Президент Кароль Навроцький наклав вето на законопроект про допомогу українцям. Глава Польщі вважає, що 800 Плюс, як і медичні послуги, мають бути доступні лише для тих українців, які працюють. Також будуть зміни в отриманні громадянства.
Навроцький вкотре наголосив, що поляки мають бути головними в Польщі.
Я вважаю, що ми повинні досягти тут певної форми соціальної справедливості. Поляків у їхній власній країні слід ставити принаймні нарівні з нашими гостями з України. Це для мене є фундаментальним, тому я не підписав закон про допомогу громадянам України в такому вигляді, – сказав президент.
Навроцький запропонував власний законопроект спецзакону та закликав «уряд та всі партії в Сеймі наполегливо працювати протягом двох тижнів над формою цього законопроекту».
Президент запропонував нові рішення щодо надання польського громадянства українцям та іноземцям з інших країн. За його словами, особи, які отримають польське громадянство, матимуть вплив на майбутнє Польщі. Тому він вважає, що шлях до отримання польського громадянства повинен тривати не 3, а 10 років. Саме цей термін вказаний у запропонованому ним проекті.
Глава Польщі притримується поглядів, що соціальну допомогу (зокрема 800 Плюс) та безкоштовні медичні послуги мають бути доступні лише для працюючих українців.
Також президент пропонує запроважити кримінальну відповідальність за прояви „бандеризму” як зараз є з фашизмом.
Фото ілюстративне



Отлично, давно ждём
Spokojna Baska
ЯКЩО УКРАЇНЦІ ВИЇДУТЬ З ПОЛЬШІ, ТО ВАША ЕКОНОМІКА СТРІМКО ПОЛЕТИТЬ У ПРОПАСТЬ !!! ЗГАДАЙТЕ ПРО ДОХОДИ І ВІДЧИСЛЕННЯ У БЮДЖЕТ З ПОДАТКІВ УКРАЇНЦІВ!!! ПОРАХУТЕ !!!
Правда? что то до войны экономика Польши никуда не летела. Да и зачем выезжать тем, кто работает и платит налоги. Их не касается это вето. А шаровики и бездельники пусть едут домой. Они только нагрузка на экономику.
100%
Давно пора
Давно пора
Кожен раз я питаю” що я пропустила? Де то довбана допомога?! Я теж хочу”!!!
І ніхто не каже де?
Nadiia Safronova
Мабуть пропустила уроки, де вчили читати уважно.
Допомога 800+ та безкоштовні медичні послуги будуть не просто так, лиш тому що українець у Польщі, а лише тим, хто працює і платить податки.
Nadiia Safronova ну давайте порівняємо ДО війни. Щоб отримати 800 плюс треба було отримати карту побиту. Щоб отримати карту, треба було мати договір роботи і оренди і дохід, що покриває осіб на утриманні і цю аренду. І чекати роки 2 на карту. Перестав працювати – немає 800 плюс. Так само і мед послуг. Так було. На роботу потрібен був дозвіл. Зараз нічого цього не треба, тому Польша вважає це допомога
Nadiia Safronova то для тих хто мае укр песель
Мирон Кочубей я маю на увазі ДО 2022 року.
Nadiia Safronova ммм, я живу у Польші 10 років, пройшла шлях від безвізу до громадянства. Ви можете приватно і 3500 заплатити, це ваше бажання і право і можливість, але мати держ страховку нфз це інше. Це лікування раку і медична авіація і швидка, а не візити по приватному. Я теж маю приватну від праці, нфз це не відміняє і без нього насправді дуже ризиковано, особливо якщо є хронічні хвороби чи вік старший.
Ania Korbut Dobrolewska а тепер поясніть при якій карті побиту і при яких умовах я не маю праці офіційно…ааааа? І статус не дали, хоча на 24.02.22 я тікала з України?
Nadiia Safronova я пишу про людей зі статусом укр. Якщо вам його не дали, то ви маєте ті самі труднощі що 1 ми і всі інші українці, хто йде від 3 міс безвізу до карти резидента і тд.
Ania Korbut Dobrolewska чушь какая,я до войны получала 800+ без карты, достаточно было того что у меня был ребенок и обычный песель.
Ania Korbut Dobrolewska а по поводу медицины платили с рабочей страховки.
Kristina Ivanova ну, так в чем спор? Речь о том, что есть люди, которые в Польше не работают, но нфз имеют право пользоваться по песель укр. Вот это и планируется отменить, возможно.
Ania Korbut Dobrolewska так я маю труднощі і бюрократію ” допомогу” так названу, але не бажаю біжинцям того самого іншим. Тай не потребую тієї а-ля допомоги А від вас між рядків лунає заздрість і злоба. ” Ми Ось тут самі, а вам все даром” Прикро.
( Як що що то я з 19го року в Польщі і все сама, але і в голову не прийде писати те що ви пишете….)
Nadiia Safronova для тих нічого не змінюеться
Kristina Ivanova так вы узнали, потому что вы работаете. Для вас ничего и не меняется. Да, песель укр даёт доступ до услуг нфз, скорой, мед авиации. Моя свекровь с песель укр без знания слова по польски уже 4 год еженедельно в больнице, лечит рак, 4 стадия. Сделали операцию, что а стоит, химия. Неизвестно как было бы в Украине, в Украине за такое лечение квартиры продают. Другая родня лечатся от хроники, в тч санаторно, плюс реабилитация. Я ж не пишу, что я за отмену. Просто я девушке объясняю разницу с нфз и без. А не работая, до войны опция нфз была закрыта. Без нфз элементарно приступ аппендицита и сумма космос.
Kristina Ivanova мне тоже проще вену прооперировать за 5000 зл частно, но тем не менее это не освобождает меня от ежемесячных оплаты налога на медицину и в случае попадания в скорую – гарантирует помощь. Не дай бог ттт
Ania Korbut Dobrolewska хорошо,а с 800+? Считаю кричать на лево и на право о помощи которой нет и которую перекрывают в миллионы раз больше.это как минимум позорно.не такая уж это и помощь. Германия да там помощь.люди сидят на холсте и им платят деньги. В Польше нет, не помощь.
Kristina Ivanova в что 800 плюс? Не помощь, не берите
Kristina Ivanova смотрите, без работы не выжить. Многие работают онлайн на другие страны или ведут бизнес в Украине, кто то блогер, кто-то нумеролог. Вопрос же не о том, на что люди живут? Может квартиру сдают в Украине. То их дело. Вопрос в том, что они дают Польше в виде налога. Естественно на 800 зл никто не живёт.
Kristina Ivanova соглашусь
Nadiia Safronova ви чуєте мене? В мене тут свекруха і рідня всі лікуються успішно, песель укр. Я просто пояснюю, ви ж не бачили різниці, а вона є. Якби не було, то й вето б не було.