Posiadanie gryzoni

Jakie artykuły będą najbardziej przydatne, aby powitać nowego gryzonia w domu? O czym należy pamiętać?

Jeśli decyzja o posiadaniu w domu nowego członka rodziny w postaci chomika, królika, szynszyla czy może myszy została podjęta należy zająć się przygotowaniem dla niego wyprawki. Gdy skupiamy się na tworzeniu wyprawki dla dziecka myślimy o wszystkim co niezbędne szczególnie na początku. Tak samo jest z posiadaniem nowego gryzonia w domu. Należy mu stworzyć takie warunki w jakich sami chcielibyśmy mieszkać. Dla gryzonia nowy właściciel i przeprowadzka do nowego domu to dość stresujące wydarzenie, warto zadbać o to aby wszystko poszło jak najlepiej. Kompletując wyprawkę należy stworzyć pewną bazę potrzebnych rzeczy, następnie zależnie od zasobów finansowych możemy dokupywać najróżniejsze akcesoria, przekąski czy zabawki. Przed zakupem gryzonia warto o nich poczytać, ponieważ dużo osób sądzi że są to zwierzęta samowystarczalne. Jest to błąd, ponieważ należy o nie dbać tak jak o psa czy kota.

Gryzonie i króliki, czyli co będzie nam koniecznie potrzebne?

Tworząc domek dla gryzonia potrzebny będzie właśnie domek, czyli klatka. Musimy wziąć pod uwagę wielkość naszego zwierzęcia. Czym gryzoń lub królik będzie większy tym musimy zakupić większą klatkę. Jest to bardzo ważne, ponieważ za mała klatka jest dla gryzoni dość stresująca. Chomiki potrafią przebiec w ciągu doby nawet 9km. W naszym sklepie dostępne są klatki oraz dodatkowe akcesoria do klatki, np. domek- łódka, kuweta narożna czy nawet platforma brzozowa, którą można położyć lub nawet podwiesić, wtedy gryzoń będzie miał wiszącą półkę jako atrakcję. Jeśli mamy już odpowiednią klatkę następną bardzo ważną rzeczą jest czym podłoże domku będzie wyłożone. W naszym asortymencie posiadamy specjalne ściółki. Mogą to być ściółka lniana, konopna, odpylone trociny lub pomieszane wszystkie ze sobą. Grubość wyłożonej ściółki powinna być dosyć gruba, aby gryzoń mógł kopać, np. tunele. Gryzonie lubią higienę, warto zaopatrzyć je w odpowiedni piasek do kąpieli piaskowych oraz małą kuwetę. Równie ważną kwestią jest jedzenie. Możemy naszym zwierzakom przygotować coś w domu samodzielnie lub zakupić pokarm w naszym sklepie. W asortymencie posiadamy wszystko co najlepsze, czyli np. mieszanki warzyw, zielony owies, mieszanki zbóż, ziół i nasion. Gdy zwierzę jest osłabione, chore, nie chce jeść możemy podać karmę ratującą wzbogaconą o odpowiednie składniki. Ciekawą przekąską są zdrowe chipsy z topinamburu czy pasternaka. Należy zaopatrzyć się też w poidełko do wody. Jeśli posiadamy już absolutną bazę czyli klatkę, ściółkę i jedzenie, możemy przejść do dalszych zakupów.

Atrakcyjne akcesoria dla gryzoni i królików

Największa atrakcja to różne kołowrotki, hamaki, tunele, mostki, domki. Pomożemy Państwu w wyposażeniu klatki o atrakcję dla zwierząt. W naszym sklepie stawiamy na naturalne materiały, dlatego dostępny jest m. in. kołowrotek drewniany, płynnie się kręci a małe nóżki gryzoni nie wchodzą w dziurki jak w przypadku plastikowych kołowrotków. Serdecznie zapraszamy do udanych zakupów.

Wszystkie produkty wymienione w artykule znajdziesz na footrzak.sklep.pl

Na prawach reklamy

Информационный портал Польши - самые свежие новости Польши на портале inPoland.net.pl. Новости, объявления, афиша, мероприятия, работа, легализация

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *