Sprytnie urządzona kuchnia– aneksy kuchenne

Aneksy kuchenne na wymiar

Obecnie coraz szybsze tempo życia, popularność diet pudełkowych czy też moda na jedzenie na mieście sprawiają, że w pełni wyposażona kuchnia nie jest koniecznością. Dlatego kuchnia nie jest już centralnym i strategicznym miejscem w wielu domach i mieszkaniach. Dlatego, aby zaoszczędzić przestrzeń coraz więcej osób wybiera aneks kuchenny. Obecnie aneksy kuchenne są stosunkowo niewielkie i skromne w zakresie wyposażenia AGD. Jednak znajduje się tam miejsce na lodówkę, kuchnię oraz zmywarkę do naczyń. Istotne jest jednak to, aby wszystkie te elementy zostały sprytnie rozmieszczone na małej powierzchni. W przypadku zakupu płyty grzewczej lub tradycyjnej kuchenki najczęściej wybierane są dwa a nie cztery palniki. Lodówka również coraz częściej ma mniejsze wymiary, często wyklucza się konieczność stosowania zamrażalnika. Co więcej lodówka może zostać ukryta w zabudowie meblowej. Z kolei do zmywania naczyń wystarczająca jest jedna komora zlewu. Można wykorzystać również niewielką zmywarkę do zabudowy. Co więcej nawet w niedużym aneksie kuchennym można swobodnie zmieścić piekarnik. Ewentualnie można zdecydować się na wielofunkcyjną mikrofalówkę, w której jedną z funkcji jest pieczenie. Dodatkowo nowoczesne aneksy kuchenne mogą mieć różne kształty w zależności od predyspozycji oraz wielkości przestrzeni. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne nawet w bardzo małej kuchni.

Stylowa aranżacja kuchni z aneksem

Meble do aneksu kuchennego mogą zostać wykonane na wymiar. Wówczas będą droższe aniżeli te, w które znajdują się w standardowych rozmiarach w marketach budowlanych czy sklepach z meblami. Dlatego, aby wpłynąć bezpośrednio na kolor aneksu, rozmiar mebli oraz ich rozłożenie i struktury materiału warto wykorzystać zakup mebli na wymiar. W ten sposób można idealnie rozplanować swoją kuchnię, dopasowując jednocześnie wielkość i rodzaj mebli do własnych potrzeb. Coraz częściej wykorzystywaną zasadą w zakresie projektowania aneksu kuchennego jest korzystanie z jak największej liczby zamykanych półek, ale również schowków oraz szuflad. Dzięki czemu z łatwością można schować wszystkie elementy i narzędzia wykorzystywane w kuchni, dzięki czemu przestrzeń jest uporządkowana i czysta. Niezależnie od wielkości aneksu kuchennego duże znaczenie na styl i jakość wykończenia. Dlatego znacznie wcześniej należy przemyśleć plan aranżacji wnętrza, aby następnie płynie wkomponować całe wyposażenie. Zarówno meble jak i pozostałe elementy wykończenia w kuchni nie mogą być przypadkowe oraz dobierane chaotycznie. Wszystko powinno komponować się ze stylem kuchni oraz pozostałych pomieszczeń, a jednocześnie wprowadzać harmonię. Jeżeli zatem salon oraz kuchnia urządzane są na bazie jasnego drewna oraz bieli wówczas aneks także powinien posiadać elementy drewniane, aby w ten sposób dopasować się do panującego w stylu. Wybierając jasne kolory można ponadto powiększyć przestrzeń, co sprawia się zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Istotną kwestią jest także wybór parkietu łączącego kuchnię z salonem.

Na prawach reklamy

Информационный портал Польши - самые свежие новости Польши на портале inPoland.net.pl. Новости, объявления, афиша, мероприятия, работа, легализация

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *