Wywiad: Piotr Samiec-Talar- młoda nadzieja Śląska Wrocław

Jesteś wychowankiem Polonii z twojego rodzinnego miasta. Opowiedz o czasach, kiedy występowałeś w tej drużynie.

 To był początek mojej przygody sportowej, wtedy to jeszcze wszystko było zabawą. Trenowałem się z tatem i jego kolegami, i tak to wyglądało. Dobrze wspominam te czasy. Później przeszedłem tutaj i to nabrało większego rozpędu, większych zobowiązań, ale zarazem dało mi większą przyjemność.

Czy Śląsk jest szczególnie ważnym klubem w twoim życiu i jaki wpływ na to ma fakt, że grał tutaj twój tata?

Ten fakt, że grał tutaj mój tata, nie miał jakiegoś większego wpływu. W Śląsku dali mi szanse dużego rozwoju, postawili na mnie i zaufali mi. W tym klubie debiutowałem w Ekstraklasie i to ma dla mnie największe znaczenie.

W niedawnim towarzyskim spotkaniu przeciwko Miedzi Legnica, zdobyłeś swoją pierwszą bramkę w koszulce Śląska. Kiedy doczekamy się gola w meczach o punkty, może w niedzielnym starciu z Zagłębiem?

Zobaczymy. Najważniejsze jest zwycięstwo w tym meczu, i to jest naszym prioritetem.

Jakie nastroje panują w szatni przed Derbami Dolnego Śląska?

Jedziemy jak zawsze po trzy punkty. Wiadomo, że Derby są szczególnie ważnym spotkaniem, ale są one tak samo traktowane jak i jakikolwiek inny mecz.

Co ci daje większą satysfakcje obecnie, cały mecz i bramki w spotkaniach trzecoligowych drużyny rezerw czy kilka minut w pierwszej drużynie?

Ciężke pytanie, aczkolwiek myślę, że dla mojego rozwoju te dzięsięć/piętnaście minut czy nawet trzydzieści jak w spotkaniu z Legią są ważniejsze. W spotkaniach ekstraklasowych, zbieram większe doświadczenie i bardziej mi to pomaga.

Co takiego ma w sobie Vítězslav Lavička, czego nie mieli inne trenerzy w Śląsku, że po raz pierwszy od wielu lat macie szanse na czołową ósemke w Ekstraklasie? Czy czegoś się nauczyłeś u tego trenera?

Nie jestem na tyle długo w tym klubie, dlatego nie mogę za bardzo na to odpowiedzieć. Jeżeli chodzi o drugą część pytania, to napewno taktycznie jestem dużo lepiej przygotowany.

W jednym z wywiadów mówiłeś, że podpatrywałeś na treningach Marcina Robaka. Kto obecnie jest dla ciebie idealem, wzorem napastnika?

Patrząc w kontekście światowym, to Robert Lewandowski. On jest przykładowym typem dziewiętki, który mi się podoba.

Którą cechę Roberta Lewandowskiego chciałbyś najbardziej posiadać?

Myślę, że gra tyłem do bramki.

A której, twoim zdaniem, nigdy nie uda się wyszkolić?

Myślę, że jak poświęcę dużo czasu na wszystko, to wszytko będę mógł dobrze rozwinąć.

Zagrałeś tylko w jednym spotkaniu w barwach narodowych przeciwko Macedonii. W podstawowym składzie „kadry” na to spotkanie, okazał się niejaki Mateusz Maćkowiak. Czy rozmawiałeś z nim przed jego przejściem do Śląska, może to ty namówiłeś go na ten transfer?

Z Matim w kadrze nieźle się trzymaliśmy, zawsze razem siadaliśmy czy coś. Był u nas tydzień na testach, dobrze go przyjęliśmy. Myślę, że on też dobrze wpasował się w drużyne.

Jak lubisz spędzać swój czas wolny?

Jak mam dzień wolny, to lubię odpocząć, aczkolwiek lubię aktywny odpoczynek. Pójść trochę pobiegać, czy pójść na silownię albo pograć w tenisa lub siatkówke.

Ulubiony film?

„Gladiator”.

Jakie masz hobby?

Piłka nożna jest moim głównym i jedynym hobby.

Podnieść nad głową puchar mistrzów ze Śląskiem lub puchar świata z reprezentacją Polski?

Zdecydowanie puchar świata.

FIFA czy PES?

FIFA.

Czy jesteś kibicem jakiegoś klubu z czołowych lig?

Real Madryt.

W ostatniej dekadzie, najbardziej popularne kierunki dla polskich piłkarzy to Serie A oraz Bundesliga. Gdybyś miał taką możliwość w przyszłości, wybrałbyś włoską, niemiecką oraz inną czołową ligę?

Hiszpańską lub włoską.

Jakie cele masz do zrealizowania w tym roku?

Chciałbym zebrać troche minut oraz strzelić swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie.

Twoje największe marzenie?

Podnieść nad głową puchar Ligi Mistrzów.

Foto: slaskwroclaw.pl

В данный момент учусь на журналистике во Вроцлавском университете. Имею диплом бакалавра по специальности- спортивная журналистика. Люблю футбол и болею за "Боруссию Дортмунд". Также слегка симпатизирую киевскому "Динамо" и мадридскому "Реалу". В свободное время люблю гулять с друзьями, читать книги, заниматься саморазвитием.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *