22 вересня у Польщі відзначають День без автомобіля, який цього року припав на понеділок. У зв’язку з цим у низці польських міст пасажири можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом.
У Варшаві безкоштовними є поїздки у метро, автобусах, трамваях та міських поїздах. Автомати для валідації квитків відключені, а турнікети та шлагбауми на парковках P+R відкриті. Безкоштовно можна скористатися також приміськими перевізниками — SKM, Koleje Mazowieckie та WKD. Подібні правила діють і в Радомі, Скаржисько-Каменній та Кельце, де влада заохочує містян обирати громадський транспорт у рамках Європейського тижня мобільності.
У Кракові, Тарнові та Познані пасажири також подорожують безкоштовно. У Вроцлаві жителі та гості міста можуть не лише безкоштовно скористатися транспортом, а й отримати бонус у вигляді однієї години безкоштовної поїздки на міських велосипедах Nextbike.
Безкоштовний проїзд також діє у Білостоку, Любліні, Жешові, Лодзі, Гданську, Гдині, Щецині, Зеленій Гурі, Гожуві-Велькопольському, Ополі та Бєльсько-Бялій. У різних містах діють додаткові пропозиції, зокрема квиток за 1 злотий на регіональні поїзди Polregio.
За словами організаторів, відмова від авто хоча б на один день показує, що місто може бути зручним і безпечним для пішоходів, велосипедистів та пасажирів громадського транспорту.


