Україна хоче отримати доступ до даних своїх громадян, які виїхали з країни після 24 лютого 2022 року та мають тимчасовий захист в країнах ЄС. Як заявив міністр соцполітики Денис Улютін, «ми хочемо, щоб українці повернулися додому».
Українська влада хоче, щоб українці почали повертатися до країни після того, як виїхали через війну. Тому уряд домагатиметься отримати доступ до даних українців за кордоном, особливо «вразливих» груп суспільства. Україна планує розробити відповідну «політику повернення» та підготувати людей до неї. Денис Улютін, міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України, зустрівся з Магнусом Бруннером, європейським комісаром з питань внутрішніх справ та міграції, щоб обговорити це питання. Вони обговорили, серед іншого, ймовірне завершення періоду тимчасового захисту для українців у березні наступного року.
Наша позиція чітка: ми хочемо, щоб українці повернулися додому, але це має бути добровільне та свідоме рішення, – йдеться у заяві міністерства.
Станом на березень 2026 року 4,3 мільйона українців мають тимчасовий захист у країнах ЄС. Термін дії цього захисту закінчується у березні 2027 року. Однак між країнами-членами Євроспільноти та Європейською комісією тривають обговорення щодо продовження цього статусу ще на один рік.
Під час зустрічі з Бруннером Улютін також порушив питання легальної міграції та інтеграції громадян на ринок праці, а також необхідність збереження людського ресурсу України для майбутньої відбудови держави.
Фото ілюстративне


