Президент Польщі не підписав поправку до Закону про допомогу громадянам України, яка мала продовжити тимчасовий захист до 4 березня 2026 року воєнним мігрантам з України та легалізувати перебування тих українців, які прибули до Польщі до 24 лютого 2022 року.
Кароль Навроцький наклав вето на поправку до закону про допомогу громадянам України в понеділок. Президент подав свій проект закону до Сейму. На думку глави держави, допомогу 800 Плюс повинні отримувати лише ті українці, хто працює в Польщі. Таке ж бачення він має щодо безоплатних медичних послуг.
Депутатка Дорота Лобода (Koalicja Obywatelska) наголосила, що спецзакон був ухвалений у 2022 році. Його положення регулюють умови «перебування людей, які тікають від війни в Україні, перебувають у Польщі, мають право на роботу, право на освіту, право на медичне обслуговування та право на легальне проживання». Вона наголосила, що «понад мільйон людей, які перебувають у Польщі, не знають, чи буде їхнє перебування тут законним через місяць».
Спецзакон дає право на легальне перебування у Польщі не лише біженцям, а також і тим українцям, які прибули до Польщі до початку повномасштабного вторгнення. Якщо його дію не буде продовжено, то багато хто з українців втратить це право.
Втрата права на легальне перебування тягне за собою втрату права працювати у Польщі.
Правники радять (для перестраховки), якщо є можливість, то подати заяву на тимчасове перебування. Заява має потрапити до воєводського управління до 30 вересня.
Фото ілюстративне



Кликбейтные заголовки – наше всё. С 1 октября всех выгонят, бойтесь, бегите к нам на сайт читать рекламу )))))
Другие страны подписали, а здесь что?!
Це не могло бути вічно…
Тетяна Українка але ж війна не скінчилася
Paul Shirmovski хто може працювати-треба заробляти самостійно,або шукати багатшу країну…Польща,нажаль-не багата
Paul Shirmovski вже минуло 3,5 роки, за цей час (звісно ті, хто тут від початку, чи майже від початку) – було достатньо часу, щоб податися на карту побиту… Якщо чесно, то для цього достатньо взагалі одного місяця (я сама подавала і заповнювала документи). На що люди чекали 3,5 роки, скажіть? Шкода 600 злотих на карту? Добре, що на бухло і папєроси завжди є
Тетяна Українка о це добре сказали, хто може, а кто не може? Бо мед. послуги вимикають усім, не тільки тим, що сильні, здорові, і працюють.
Paul Shirmovski я думаю,що не всі послуги є платними…а Ви думаєте,тим,хто залишився в Україні зараз краще?
Тетяна Українка гірше, тому і обурююсь що хочуть випхнути в Україну тих, яких прихистили тут
Paul Shirmovski як би ж від Вас це залежало….
Paul Shirmovski ті що працюють, залишаються з мед.послугами. я сама мед.працівник.
Paul Shirmovski тим, хто не платить складки
Emiliia Fivchuk У мене знайома приїхала місяць назад, має 6 місячне немовля, як їй бути? Я згодна хто може працювати, мусить працювати, але є мало захищені люди, як їм бути???
Anastasiia Babii мало захищених шкода, але, вибачте, я, наприклад, не хочу платити податки на чужих дітей. Ті, хто їдуть сюди з дітьми, повинні самі подбати про те, щоб забезпечити дитину і не розраховувати на якісь допомоги.. я взагалі, чесно кажучи, не розумію, тих 800 злотих, то що є, а що їх немає
Emiliia Fivchuk Мені цікаво як конкретно впливає на вас, те що люди мають медичне страхування, і отримують ті 800+?? Ви краще жити будете як їм відмінять?? Чи краща медицина буде після того як її відмінять?? Як конкретно це впливає на вас??? Може ви менше податків платити будете???
Nazarenko Volodymyr не гарно говорити ТП на свою матір
Anastasiia Babii ок, скажіть, люди сюди їдуть заради 800+ чи шукати кращого життя?
Emiliia Fivchuk навіщо людині забиватися в чорта на кулички якщо вона тільки чекає поки війна закінчиться??
Emiliia Fivchuk випердиш ти щось вякнула? Чи тебе найти в Польщі? Судячи з усього десь в районі Бельсько Бяла. Дивись бо Гагарін долітався,а ти дограеся.
Nazarenko Volodymyr тупе бидло погрожує, дуже страшно
Anastasiia Babii Німеччина, Швеція, Швейцарія, Норвегія – це для Вас у чорта на кулички?
Emiliia Fivchuk цікаво пишете,а карту побиту теж чекали з червня 2022? Так у вас все просто в коментарях
Emiliia Fivchuk то скажіть це не тільки українцям, а і полякам. В них дуже багато таких хто народжує по 5-6 дітей і сидять на соц виплати) Чи це у вас тільки на українців така реакція?
Emiliia Fivchuk тупе бидло це твій татусь,якщо тебе робили люди,а не свині.
Yuliia Salionova Карту побиту чекала 2 місяці (три, з пластиком). 04.10.23 вислала документи поштою (попередньо одразу оплативши послуги), 27.11.23, вже була позитивна децизія на три роки. Пластик отримала в січні, бо свята. У мене було все просто, нічого складного. Треба було ще додатково їм подати копію умови о праці, – це єдине ще треба було дослати. Більше не мала жодних проблем