«Uwolnić ukraińskich marynarzy». Ukraińcy we Wrocławiu przyłączą się do Kampanii na rzecz uwolnienia ukraińskich marynarzy, pojmanych przez Rosjan

Ukraińcy we Wrocławiu zgromadzą się w niedzielę, 2 grudnia o godzinie 13:00 przy Placu Nowy Targ we Wrocławiu, żeby manifestować swój sprzeciw wobec aktu agresji ze strony Rosji, do którego doszło w niedzielę, 25 listopada w Cieśninie Kerczeńskiej.

Organizatorzy wydarzenia nawołują  obywateli Ukrainy do nieulegania aktom agresji ze strony Rosji. Celem marszu również jest zwrócenie uwagi społeczeństwa EU na fakt agresywnej polityki Rosyjskiej Federacji.

Ludzie, którzy przyjdą, będą trzymać w rękach transparenty oraz flagę Ukrainy z napisami:

1. #stoprussianaggression
2. Uwolnić ukraińskich marynarzy
3. Chłopaki, jesteśmy z wami

“Nasz przekaz kierujemy do wszystkich, którym los ukraińskich marynarzy nie jest obojętny! Spotykamy się 2 grudnia przy przy Placu Nowy Targ we Wrocławiu. Około godziny 13:00 rozpocznie się przemarsz. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą plakatów (A3, może А4) z napisami “Uwolnić ukraińskich marynarzy”. Pokażmy światu, że nie jesteśmy obojętni”, — mówią organizatorzy wydarzenia.

“Marsz – przede wszystkim szansa na spotkanie i dyskusje w gronie ludzi podobnie myślących, którzy chcą również wnieść swój wkład w zbiórkę pieniędzy na broń, podstawowe wyposażenie i pomoc medyczną dla wojsk ukraińskich. Chcemy weprzeć swych rodaków na Ukrainie w prowadzonej przeciwko Rosji walce o przetrwanie”, — zapowiedzieli organizatorzy marszu.

Ukraiński holownik i dwa kutry próbowały w niedzielę przepłynąć przez Cieśninę Kerczeńską z Odessy do Mariupola. Przypomnijmy, że w przesmyku łączącym Morze Czarne i Azowskie zostały one ostrzelane przez rosyjskie okręty, a pododdział rosyjskiego FSB przejął jednostki wraz z załogą.

Rosyjski sąd na anektowanym Krymie nakazał umieszczenie w areszcie 24 marynarzy Ukrainy, czyli całej załogi zatrzymanych okrętów. Marynarze mają pozostać w areszcie przez najbliższe dwa miesiące — do 25 stycznia przyszłego roku. Mają status podejrzanych. W wyniku incydentu rannych zostało sześciu żołnierzy.

 

Więcej o zaplanowanej demonstracji można się dowiedzieć na Facebooku.

 

Nazwiska i zdjęcia ukraińskich marynarzy można obejrzeć TUTAJ.

Інтереси: гарні книги, робота, творчість, знайомства з інтелектуальними та цікавими людьми, теологія. https://www.facebook.com/oksana.suprun.5

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.